وب و دنیای امروز

وب و دنیای امروز

وب و دنیای امروز

با گسترش جامعه بشری و نیاز روز افزون به گسترش ارتباطات،تکنولوژی وب مهمترین وسریعترین روش بشمار می رود .این فناوری به دلیل سرعت بالا و دسترسی نسبتا آسان برای عموم مردم به یکی پرطرفدار تر ین راههای ارتباط تبدیل گردیده است .وب با امکان برقراری ارتباط دوسویه یک کاربر با گروه انبوهی از کاربران با ملیتها و فرهنگهای مختلف افقهای گسترده ای را برای انسان قرن 21 ترسیم کرده است .
با گسترش و همگانی کردن تمام گرایشهای وب می توان بسیاری از مشکلات در جوامع بشری را حل نمود . به طور مثال:
در شهری مانند تهران که مهمترین معضل آن ترافیک و آلودگی هوای آن میباشد،با افزایش وتاثیرکاربردهای وب در زندگی شهروندان تهرانی میتوان از درصد زیادی ازسفرهای درون شهری جلوگیری نمود.تصور کنید حجم وسیعی از مراجعات به بانکها ، ادارات ، فروشگاه ها ، مدارس و آموزشگاه ها و.... به صورت الکترونیکی بر روی وب صورت پذیرد . در این صورت به جای ساعتها در ترافیک ماندن وصرف هزینه رفت و آمدو در صف های طویل ماندن ، تنها با فشردن چند کلید ، روند اداری به پایان می رسد .
البته تلاشهای قابل توجهی در این زمینه صورت گرفته است،مانند:ثبت نامهای اینترنتی،خریدو فروش،پایگاههای خبری و اطلاع رسانی و... اما با توجه به گستردگی نیازها،این موارد کافی نیست.
 

کاربردهای وب:

وب یعنی چکیده دنیای امروز،یعنی از کل یا بخشی ازهرچیزی که در این دنیا وجود دارد،میتوان دروب یافت.به طور مثال شما در مورد شهری که قصد دارید در خارج از کشوربه آن سفرکنید اطلاعاتی میخواهید تا قبل از سفربا آنجا آشنا شوید،به راحتی میتوانید با جستجونام آن شهردر یک موتورجستجوهمانند گوگل یا یاهوو...مطالب بیشماری درمورد آن شهر بیابید.
امروزه میتوان دروب دوست یافت،از اماکن دیدنی در سراسر دنیا بازدید کرد،از آخرین حوادث مهم که تنها در چند دقیقه قبل اتفاق افتاده است اطلاع یافت،خرید و فروش انجام دهیم،در دانشگاه ثبت نام کنیم ،از یک گالری بازدید کنیم یا حتی به دوربینهای یک مرکز تحقیقاتی کانادایی که در اعماق اقیانوس قرار دارد متصل شد و تصاویر اعماق اقیانوس را به صورت زنده مشاهده نمود .
اما این فقط قسمتی از کاربردهای عمومی وب بشمار میرود.
در بخش کلان دولتها از وب به عنوان ابزاری در جهت منافع ملی بهره میبرند.
در وب جنگ هم رخ میدهد مانند حمله هکرهای ایرانی به 300 پایگاه اینترنتی وزارت خارجه آمریکا در یک روز یا در مقابل،ساخت ویروس مخرب استاکس نت که برای ضربه زدن به تاسیسات اتمی ایران طراحی شد که البته با شکست مواجه شد.

در سالهای آینده کشورهایی که نتوانند بسترهای لازم برای ارتباط مردم از طریق وب را فراهم کنند با مشکلات زیادی روبرو خواهند بود.

 

وب در ایران:

در سالهای گذشته پیشرفتهای چشمگیری در حوزه IT در ایران به وقوع پیوسته است.
افزایش سطح دانش متخصصین در حوزه IT،افزایش تعداد کاربران ، تجهیز شبکه های داخلی به نرم افزارها و سخت افزارهای روز دنیا از جمله نشانه های رشد در ایران می باشد .البته در کنار این نقاط مثبت ، از کاستی های این حوزه نباید چشم پوشید .سرعت پائین ، ناپایداری در انتقال اطلاعات ،قیمت بالا در برخی حوزه ها و عدم نظارت کافی بر قیمتها و تعرفه ها از جمله کاستی های این بخش به شمار میرود .
 


تصاویر این صفحه
برچسب ها
این پرونده را به اشتراک بگزارید :
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn StumbleUpon Email

یادداشت کاربران

درج یک یادداشت :

نام کاربر :
پست الکترونیکی :
وب :
یادداشت :
کد امنیتی :

افکار سنجی

مهمترین خصوصیت یک سایت چیست ؟!؟
امنیت بالا
ظاهری زیبا
رابط کاربری قوی
سرعت بالا و حجم کم
کنترل کامل سایت توسط مدیر
 

تبلیغات